Autor image
Tere, mina olen Palle Kõlar. Olen tegelenud autodega alates 15. eluaastast. Suurema osa ajast küll hobina, kuid alates 2013 olen olnud tegev kasutatud autode valdkonnas erinevatel positsioonidel.

Lühikokkuvõte
  • Olen aktiivne autosportlane - osalen EKV arvestuses rahvarallis ja -sprindis.
  • Olen tegelenud autode ostueelse kontrolli teenuse pakkumise, autode ostuga, autode müügiga.
  • Olen Hiiumaa Vallavolikogu liige ning Kõrgessaare osavallakogu liige. Poliitikat puudutav BLOGI asub www.palle.ee 
  • Meeldib filmida oma autoalaseid tegemisi ning nende kajastamiseks on Youtube keskonnas Autoringluse nimeline kanal: www.youtube.com/autoringlus

Täpsem kronoloogia
  • Alates 2013 olen tegelenud autode ostueelse kontrolliga (www.automaakler.ee üks asutajatest). 2022 aasta seisuga müüsin ettevõttes oma osaluse, kuid minu head sõbrad jätkavad ning teenus on endiselt suurepärane!
  • 2019-2020 pidasime viiekesi "Autopilv" nimelist autopoodi, mis keskendus läbipaistvale ja ausale kasutatud autode müügile. Meie nišš oli see, et pakkusime oma klientidele 14-päevast tagastusõigust.
  • Olen 2013 - 2023 kirjutanud mitmeid artiklieid meediasse - "Kuidas vältida pettusi?", "Kuidas kontrollida autot enne ostu?" jne.
  • 2020 oktoobris asutasin kasutatud autode E-POE, mille nimeks on Autoringlus ja eesmärgiks on pakkuda 5-tärni tasemel ostukogemust ka soodsamate autode sektoris. Teenust pakume üle Eesti, ka Saaremaal ja Hiiumaal. Pood asub www.autoringlus.ee

Panen oma blogisse kirja aastate jooksul tekkinud mõtted ja tähelepanekud. Ma isiklikult vihkan pettusi, süüdimatust ja karistamatust, mis ka tänasel päeval täiesti olemas on kui teemaks on kasutatud autod. Kindlasti leiab siit nippe pettuste vältimiseks, aga ka üldisemaid soovitusi auto valikul, auto müügil ja auto omamisel. Kasutatud autode turgu puudutav seadusandlus vajab ka värskendust riiklikul tasemel - kuni tänaseni suhtutakse liiga kergekäeliselt müüjatesse, kelle pattude ja ettekirjutuste nimekiri moodustab raamatu. Samas võin müüjate kaitseks öelda seda, et praegune 2 aasta pikkune pretensiooni esitamise õigus ei ole mõistlik odavamatel autodel, sest juba enne tehingut on ette teada, et selle aja jooksul on vaja teostada nii hooldust kui remonti.