Autor image
Tere, mina olen Palle Kõlar. Olen tegelenud autodega alates 15. eluaastast. Suurema osa ajast küll hobina, kuid alates 2013 olen olnud tegev kasutatud autode valdkonnas mitmel positsioonil:

1) Alates 2013 olen tegelenud autode ostueelse kontrolliga (www.automaakler.ee üks asutajatest). Praeguseks oleme teostanud umbes 5000 ostueelset kontrolli, et ostjad saaks varjatud vigadeta auto.
2) 2019-2020 pidasime viiekesi Autopilve nimelist autopoodi, mis keskendus läbipaistvale ja ausale kasutatud autode müügile. Meie nišš oli see, et pakkusime oma klientidele 14-päevast tagastusõigust ilma küsimusi küsimata.
3) Olen kirjutanud mitmeid artiklieid meediasse teemadel - "Kuidas vältida pettusi?", "Kuidas kontrollida autot enne ostu?" jne.
4) 2020 oktoobris asutasin uue autpoe, mille nimeks on Autoringlus ja eesmärgiks on pakkuda 5-tärni tasemel ostukogemust ka soodsamate autode sektoris. Pood asub www.autoringlus.ee

Panen oma blogisse kirja kõik aastate jooksul tekkinud mõtted ja tähelepanekud. Ma isiklikult vihkan pettusi, süüdimatust ja karistamatust, mis ka tänasel päeval täiesti olemas on kui teemaks on kasutatud autod. Kindlasti leiab siit nippe pettuste vältimiseks, aga ka üldisemaid soovitusi auto valikul, auto müügil ja auto omamisel.

Kas ma olen ärikas? Ilmselt sõltub vastus sellest, kuidas keegi seda sõna defineerib. Kui võtta ainult fakt, et ma olen just 2+ aastat igapäevaselt autosid ostnud ja müünud ja suutnud seda enamvähem kasumlikult teha, siis võiks öelda, et enamuse jaoks ikka vist olen :) Kuidas keegi defineerida soovib. Samas kui võtta arvesse see, et mul ei ole tänaseni ühtegi vaenlast ja kaebused / pretensioonid puuduvad, siis ilmselt olen asja õigesti teinud.