•  19.02.2023 04:22 AM

3000€ eest on võimalik saada selline auto, mis on veatu ja mis ei vaja remonti pika aja jooksul. Samas on ka võimalik saada auto, millel on juba ostes ports vigu küljes, ülevaatust ei läbi ja nõuab pidevalt remonti. Asi taandub tegelikult margi ja mudeli valikule. Ja väga palju loeb auto suurus ja see, et kas tegu on lihtsa väikeautoga või 20 aastat vana luksusautoga.

Read More
  •  18.02.2023 03:46 AM

Oletame, et sa müüd Honda Civicut, mille turuhind on umbes 2000€, aga millel on ka erinevaid vigu. Sa otsustad müüa turuhinnaga 2000€ ja kuulutuses vigu mitte mainida ja ei räägi neist ka telefonis. Autot käib poole aasta jooksul vaatamas 10 inimest, aga keegi ei osta, sest esitiivad roostetavad, auto kisub proovisõidul vasakule ja rehvid on ohtlikult kulunud. Sa oled kulutanud iga vaataja peale 1 tunni oma aega, lisaks kuulutuste, kütuse ja autopesude peale 200€. Lõpuks tuleb ostja, kes teeb pakkumise 1200€ ja sa müüd, sest seis on lootusetu. Lõppkalkulatsioon 1200€-200€=1000€ ja lisaks lahuta 10 tundi oma aega.

Read More
  •  16.02.2023 02:58 AM

Eraisikult ostes võib sattuda väga hea ja soodsa tehingu otsa. Hind on tihti madalam kui samaväärsel autol mõnes autopoes. Küll aga peab arvestama sellega, et eraisikutelt ostes on võimalik täpselt samamoodi petta saada nagu Kadaka autoturul 90ndate aastate keskel. Mõtle alati selle peale, et miks eraisik oma autot müüb? Variante on mitmeid.

Read More
  •  3.02.2023 01:44 PM

Kirjutan lahti oma arvamuse erinevatest hinnagruppidest ja sellest, et mida võiks ostja vastava summa eest eeldada. Kui ostja eeldused on liiga kõrged, siis võib tekkida olukord, kus minnakse ostma väga soodsat autot, kuid reaalsus võib olla palju nukram kui enne loodetakse. 1000€ on summa, mille piires toimub tegelikult väga palju tehinguid. Paljud inimesed sõidavadki vanema ja soodsama autoga, sest neil lihtsalt ei ole rohkemat vaja. Samuti on see väga populaarne hinnaklass erinevate tööautode ostuks.

Read More
  •  31.01.2023 05:11 AM

Mida proovisõidul jälgida? Auto käitumine kiirendustel. Auto peaks kiirendama ühtlaselt ja ilma suuremate jõnksude ja seisakuteta. Kiirendada võiks mitmeid kordi nii linnas kui maanteel. Ära karda teha ka mõni järsem kiirendus (näiteks maanteel). Auto käitumine pidurdamisel. Siledal teel peaks pidurdades auto püsima otse, mitte kiskuma paremale või vasakule. Pidurdades ei tohiks olla tunda vibratsiooni. Proovi ka käsipidurit (parklas seistes või jalakäia kiirusel, mitte suure hoo pealt). Auto käitumine sõites. Kui rool on otse, siis peaks auto püsima otse. Sõites ei tohiks tunda mingeid värinaid ja ei tohiks kuulda undamist, kolinaid ega muid ebaloomulikke hääli.

Read More
  •  23.01.2023 05:25 AM

Igal automüüjal on oma lugu rääkida sellest kuidas ta laupäeva hommikul kell 7 Tartu raudteejaama sõitis, sest Viktor Järvamaalt (kujutletav tegelane) pidi just siis kohale jõudma, et lubatud auto koheselt ära osta ja sellega teele asuda. Reaalsuses Viktorit rongist maha ei tulnud ja telefon oli välja lülitatud.

Read More
  •  29.12.2022 05:16 AM

Kõige rumalam asi, mida teha automüüjaga kontakteerudes on küsida ainult, et kas ja millal saab autot näha? Vastus sellele küsimusele on “jah saab” ja sobiva aja leidmine ei ole takistuseks. Tegelikkuses auto kohta mingit infot nii ei saa ja vead selguvad alles kohapeal.

Read More
  •  7.09.2022 06:42 AM

1. Auto läbisõit ja selle muutumine ajas. Maanteeametist on näha kui palju on olnud auto läbisõit ülevaatuste teostamise hetkel. Lisaks joonistab süsteem ka graafiku. Läbisõit peaks olema ajas kasvav. Selge probleem on siis, kui läbisõit on langenud, aga tasuks silmas pidada ka seda, et kui läbisõit aasta jooksul muutnud ei ole, siis miks auto terve aasta seisis? (äkki oli suurem avarii ja pikk taastamine?) 2. Auto varasemate omanike arv. Minu hinnangul see eriti oluline ei ole, aga siiski… on võimalus teada saada, et mitu omanikku on autol varem olnud. 3. ...

Read More