06 Jun
06Jun

Kuna teema on mahukas ja koosneb ilmselt sadadest nippidest, siis saab tegu olema järjejutuga. 


Üldiselt kehtib reegel, et raha teenitakse ostul. Seega kahjuks või õnneks on kõige olulisemal kohal ostuhind. Olgu selleks siis auto eesti turult või imporditud auto välismaalt. Ostuhind otsustab lõpuks selle kas ja kui palju kasumit sulle kui automüüjale jääb.


Pigem tekkib kohe küsimus, et kuidas osta odavalt? Siin ei ole ühtset valemit, mis igas olukorras töötab, aga on mõned lahendused:

1) Väga hea läbirääkimisoskus. Paljud lihtsalt suudavad tingida nii palju, et saavad hiljem turuhinnaga müües kasumit teenida. Näiteks ostad auto 3500€ eest kuigi kuulutuses oli 4000€. Paned ise uuesti 4000€ müüki.

2) Õige hetke tabamine. Oled õigel ajal õiges kohas, Kui kuskil on keegi, kes soovib müüa ning tal on kiire, siis on võimalus teha tehing parema hinnaga, kuna sa oled valmis ostma kohe. Sellised tehingud tulevad üldiselt läbi tutvuste. Tihti on põhjuseks see, et keegi soovib endale uut autot osta (ja uus on juba leitud), aga enne on vaja vanast kähku vabaneda.

3) Oskus näha potensiaali seal, kus teised ei näe. Näiteks ilmub müüki korralik ja vähesõitnud auto hinnaga 4500€, kuid pildid on kehvad ja auto asub Kohtla-Järvel. Sa ostad selle auto, teed ilusad pildid ja müüd Tallinnas. Hinnaks saad panna 5000€.

4) Leiad veaga auto, mida sina korda oskad teha. Ka nii võib saada väga soodsaid tehinguid, sest inimesed ei taha tihti suurema remondiga tegeleda ja selle peale raha kulutada. Samas vigast autot on keeruline müüa ja see peegeldub hinnas. Näiteks on võimalik osta 2000€ eest auto, millel on küljes viga, mille likvideerimine maksab 500€. Samas saad sa korras autot  müüa 3000€ või isegi kallimalt.


Palle Kõlar / Autoärikas.ee BLOG


Comments
* The email will not be published on the website.